Kontaktní údaje

Ing. Martin Gabla

Rezervace a infolinka:

777 33 22 00

info@paraskola-odyssey.cz

Podbělohorská 2888/57, Praha 5

IČ: 71043101

Úvodní strana / Časté dotazy

Dotazy k tandemovým seskokům:

 • Jak je to bezpečné?
  Díky novým technologiím a materiálům využívaným v parašutismu se do značné míry eliminovalo selhání padákové techniky a tím se mohl parašutismus přiblížit široké veřejnosti. Při tandemovém seskoku jste speciálním postrojem bezpečně připoutáni k nosnému postroji tandem-pilota o nosnosti více než 6t.  Stále však existuje jedno riziko a tím je lidský faktor. Naši instruktoři a tandem-piloti proto patří mezi elitu nejen v České Republice a byli jako první u nás oprávněni provozovat tandemové seskoky. Díky našim bohatým zkušenostem a dlouholeté praxi tak můžeme s klidem říci, že tandemové seskoky jsou bezpečné s minimem rizika.


 • Je pro tandemový seskok stanoven věkový limit?
  Není. Skákali jsme již se 8letým děckem i 87letou babičkou. 


 • Vážím 110kg a chci si skočit. Je to možné?
  Ano, skočíme i s Vámi. Padák je naddimenzován i na větší hmotnosti. Samotná váha zákazníka je spíše důležitá pro tandem-pilota, který Vás v určitých momentech seskoku nese celou vahou. Při váze zákazníka nad 100 kg nás prosím informujte předem.


 • Platí pro seskok nějaké zdravotní omezení? Bojím se, že budu trpět závratěmi...
  Ano, platí. Před seskokem vyplníte prohlášení, že netrpíte žádnou vážnou chorobou jako je srdeční slabost, epilepsie, cukrovka apod., nebo nějakým vážným úrazem, který by Vám seskok znemožňoval. Zdravotní prohlídka k tandemovému seskoku však není nutná. 


 • Můžu skákat s brýlemi nebo dioptrickými čočkami?
  Ano. Na seskok Vám zapůjčíme ochranné brýle na volný pád v různých velikostech. 


 • Jaké je to během volného pádu? Můžu volně dýchat?
  Volný pád je především obrovská dávka adrenalinu. Prožijete okamžiky, které mnoho lidí nedokáže ani představit a nelze je ničím nahradit. Z výšky 4000m budete padat volným pádem skoro 1 minutu při rychlosti od 200 – 250km/hod. Nemusíte se bát pocitu, jako kdyby jste se propadali.  Již od výskoku ucitíte nápor masy vzduchu na Vaše tělo. Volný pád ucítíte každým nervovým zakončením Vašeho těla. Za volného pádu se Vám bude zdát, že se Vám dýcha poněkud hůře, ale je to jen klamný pocit. Volný pád Vás absolutně odprostí od problémů běžného života! 


 • Co se ode mě během seskoku očekává? Jak se musím chovat? Zvládnu to?
  Vaše role během seskoku je téměř pasivní. Buďte uvolnění a poslouchejte rad zkušeného tandem-pilota, ke kterému jste po celou dobu seskoku připoutáni. Před výskokem se zavěsíte v postroji a prohnete tělo. V této poloze budete padat volným pádem až do otevření padáku tandem-pilotem. Za letu si můžete zkusit řídit padák. Před přistáním jen zvednete nohy a tandem-pilot měkce přistane. Jediné co Vám zbývá je celou dobu se usmívat – jste natáčeni! :) Tandemový seskok zvládne opravdu každý. Pro Vás je to atrakce, tandem-pilot se o vše postará za Vás. 


 • Jak dlouho bude trvat volný pád a let na padáku? Můžeme si při seskoku povídat?
  Volný pád trvá približne 50 vteřin až 1 minutu, let na padáku kolem 6 – 8min. Během volného pádu si nelze povídat díky aerodynamickému hluku. Po otevření vše utichne a ucítíte naprostý pocit klidu. Na padáku si budete moci s tandem-pilotem povídat. Většina pasažéru je dokonce slyšet na zemi i z výšky 1km!:)


 •  Co když se nám neotevře padák?
  Tandemové padáky jsou speciálně konstruovány pro dvě osoby. Padák každého tandem-pilota obsahuje soupravu hlavního a záložního padáku, který je v případě nouze otevřen a snese Vás k zemi stejně komfortně jako padák hlavní. Každý padák je navíc vybaven speciálním záchranným přístrojem CYPRES, který dokáže sám vyhodnotit mimořádnou situaci a otevřít záložní padák bez zásahu tandem-pilota. Tandem-piloti jsou navíc vybaveni výškoměrem a akustickým signalizátorem výšky. 


 • Jak tvrdé je přistání?
  Buďte bez obav. Obrazně řečeno, přistání s našimi tandem-piloty se rovná pádu z výšky 10 – 30cm. Tandemový padák je vyroben a naddimenzován na 2 osoby tak, že jsme schopni přistát i s handicapovanými lidmi bez jakýchkoliv problémů. 


 • Co mám mít při seskoku na sobě?
  Pro tandemové seskoky není předepsána žádná konkrétní výstroj. Nicméně teplota od jara do podzimu se ve výšce 4000 m pohybuje okolo – 10 až +10 stupňů C. Pro seskok je tedy vhodné mít spodní prádlo a nějaké  oblečení, které je Vám pohodlné (nejlépe sportovní). Jako obuv jsou vhodnější tenisky než pohorky. Můžeme Vám též půjčit kombinézu, brýle a koženou přilbu. 


 • Dostanu nějaké potvrzení o seskoku?
  Ano. Po seskoku obdržíte certifikát potvrzující, že jste provedli tandemový seskok. 


 • Co když bude špatné počasí?
  V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budeme informovat co nejdříve, abyste na letiště nejezdili. Doporučujeme však na letiště přijet za každého počasí (pokud Vás nebudeme kontaktovat předem). Čas tandemového seskoku ve Vámi rezervovanou dobu se z důvodu špatného počasí může posunout na pozdější dobu nebo po dohodě s Vámi přeložit na jiný termín. 


 • Jakým způsobem může být můj seskok zdokumentován?
  Zdokumentování Vašeho seskoku Vám rozhodně doporučujeme. Budete se tak moci podělit o tento fantastický a nezapomenutelný zážitek se všemi Vašimi přáteli. Celý seskok od přípravy na zemi, letu letadlem, volného pádu a přistání Vám můžeme nahrát na VHS nebo DVD, včetně kvalitních fotografií. Po celou dobu s Vámi a Vaším tandem-pilotem bude profesionální kameraman, který s Vámi bude v blízkosti padat i během volného pádu a vše natáčet. Chvíli po seskoku Vám pak předáme kvalitní ozvučenou nahrávku a fotografie. 


 • Smí se pít před skokem alkohol?
  Rozhodně se to nedoporučuje. 


 • Z jakého letadla se skáče? V letadle se mi totiž dělá nevolno.
  Na většině letišť skáčeme z turbomotorového hornoplošníku L-410. Tento letoun letí rychle a plynule. Příležitostně je možné si skočit z vrtulníku Mi-8, což je jistě neopakovatelný zážitek pro každého. Na letišti v Hořovicích též skáčeme z dvouplošníku AN-2. Samotný let většinou trvá mezi 15 – 25min. Nevolnosti na palubě letadla se nemusíte bát. Přísun čerstvého vzduchu Vám zaručí bdělost a dobrou formu. 


 • A co z toho budu mít? Proč právě tandemový seskok?
  Garantujeme, že po tandemovém seskoku budete naplnění zcela novou energií, budete odproštěni od starostí každodenního života a všechny Vaše problémy se Vám budou zdát malicherné. Získáte větší sebedůvěru a chuť do života. Žádný jiný sport či aktivita Vám nezaručí tak intenzivní prožitek jako tandemový seskok!  

Dotazy k objednávce a rezervaci seskoků:

 • Jak a kde si mám seskok objednat?
  • vyplňte objednávkový formulář, co nejdříve Vás budeme kontaktovat pro potvrzení objednávky
  • zavolejte nám kdykoliv na infolinku 777 33 22 00
  • zašlete poptávku na info@tandemove-seskoky.cz a my Vám obratem odpovíme

   Objednat můžete jak dárkový certifikát, který někomu budete věnovat, tak i tandemový seskok přímo pro Vás.

 

 • Nevím, kdy si obdarovaný bude chtít skočit.
  Při koupi dárkového certifikátu není třeba předem stanovit konkrétní termín seskoku. Ten stanoví až obdarovaný, který se s námi zkontaktuje.


 • Co když bude špatné počasí?
  V případě nepřízně počasí (déšť, nízká oblačnost, silný vítr) Vás budeme informovat co nejdříve, abyste na letiště nejezdili. Doporučujeme však na letiště přijet za každého počasí (pokud Vás nebudeme kontaktovat předem). Čas tandemového seskoku ve Vámi rezervovanou dobu se z důvodu špatného počasí může posunout na pozdější dobu nebo po dohodě s Vámi přeložit na jiný termín. 


 • Jak si má obdarovaný, co ode mě dostal dárkový certifikát zarezervovat seskok?
  Stačí jen zavolat na infolinku (777 33 22 00), která je uvedena přímo na dárkovém certifikátu a domluvit si termín a místo seskoku, které bude obdarovanému vyhovovat.

 

 • Jak dlouho předem se musí seskok objednat?
  Nejlepší je zarezervovat si seskok 14 dní předem. Uděláme však vždy vše pro to, abychom Vám vyšli vstříc jak s termínem tak i místem seskoku. 


 • Již jsem si seskok objednal, ale zjistil sem, že se nemůžu dostavit. Co mám dělat?
  Jakmile se dozvíte, že se nemůžete dostavit na již stanovený termín, informujte nás co nejdříve a seskok přeložíme na jindy.

Dotazy k dárkovým certifikátům, platbě a stornu seskoku:

 

 • Je dárkový certifikát přenosný?
  Objednat můžete jak dárkový certifikát, který někomu budete věnovat, tak i tandemový seskok přímo pro Vás.

 

 • Chci dárkový certifikát na absolvování základního kurzu parašutismu. Je to možné?
  Ano, máme pro Vás připraveni i dárkové certifikáty na základní kurz v parašutismu. Obdarovaný si po obdržení certifikátu může sám vybrat z vypsaných termínů ten, který mu bude nejvíce vyhovovat.


 • Dostal jsem dárkový certifikát, ale nemohu ho využít ani nikomu darovat.
  V tomto případě nám zašlete certifikát zpět na adresu CLOUDWORKS, s.r.o., Plzeňská 1270/97, Praha 5, 15000 a my Vám zašleme peníze zpět.


 • Jaká je platnost certifikátu a do kdy je možné ho vrátit?
  Platnost dárkového certifikátu je 1 rok od data vystavení. Dárkový certifikát je možné vrátit zpět do 1 měsíce od jeho objednání. Oproti certifikátu Vám poté budou peníze zaslány zpět.


 • Jak mohu za seskok / dárkový certifikát zaplatit?
  • dobírkou
  • převodem na účet
  • v hotovosti na letišti (není možné u dárkových certifikátů)

 

 • Jsme skupina více než 5 osob a chceme si skočit. Dostaneme slevu?
  Ano, pro skupiny od 5 osob poskytujeme slevy. Aktuální ceník najdete zde.

Aktuální informace

JARNÍ SLEVY na DÁRKOVÉ CERTIFIKÁTY!

Flexibilní dárkové certifikáty - libovolný výběr letiště i termínu obdarovaným

V roce 2018 skáčeme každý týden od dubna do listopadu na všech letištích

NOVÉ - tandemové seskoky v Českých Budějovicích a Hradci Králové

V Kolíně a Příbrami skáčeme i ve všední dny!

Skáčeme z Turboletu L-410, AN-2, MI-8 a PAC 750!

Skáčeme v Příbrami, Kolíně, Mostě, Hořovicích, Prostějově, Českých Budějovicích a Hradci Králové

Stále přijímáme objednávky na tandemové seskoky - NEVÁHEJTE a využijte současné SLEVY

Ohlasy našich skokanů

 • !DECHBEROUCÍ!Ještě teď se mi klepou kolena.Umíš! Eliška
 • Lepší než sex. Silva
 • Skvělý zážitek, skvělý parašutista, skvělý kameraman.Díky moc!!
 • POZNÁMKA WEBMASTERA: Některá nadšená prohlášení zákaznic nelze před 22 hod. publikovat.
 • Nejlepší sport co jsem kdy zkoušela.Díky Jana.